آشنایی با مزوفیلر

آشنایی با مزوفیلر

با پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی به وجود آمده، بسیاری از مشکلات پوستی کاملا قابل درمان هستند. انجام برخی از درمان ها می توانند در هر چه زیباتر شدن شما نقش زیادی داشته باشند. مزوفیلر ها جز آن دسته از روش هایی است که برای زیبایی و جوانسازی پوست به کار می رود.

این تکنیک توسط یک پزشک فرانسوی طراحی شده است. مزوفیلر تاثیر گذاری بسیار بالایی دارد و می تواند در درمان مشکلات پوستی نقش بسزایی داشته باشد. در واقع با تزریق آن در پوست می توانید پوستی جوان و بدون چین و چروک را در صورت خود مشاهده کنید. اگر در جستجوی راهی برای جوانسازی پوست خود هستید در ادامه مقاله با همراه باشید که در خصوص این روش جوانسازی پوست توضیحات بیشتری دهیم.

آشنایی با مزوفیلر

مزوفیلر در چه مواردی کاربرد دارد؟

این نوع جوانسازی پوست برای افرادی مناسب است که در جستجوی یک پوست جوان و بدون چین و چروک هستند. مزوفیلر یکی روش غیر تهاجمی است. به همین منظور افراد زیادی علاقمند به جوانسازی پوست با استفاده از این روش هستند.

با انجام این تزریقات، شما پوستی طبیعی و بدون هیچ چین و چروکی را در صورت خود مشاهده خواهید کرد. همچنین پوست را در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند و از آسیب به درم پوست جلوگیری خواهد کرد. به طور کلی با استفاده از مزوفیلر بسیاری از مشکلات پوستی برطرف خواهد شد. این نوع جوانسازی پوست در موارد زیر کاربرد زیادی دارد:

 •     پیری پوست
 •     پوست های افتاده و خسته
 •     مشکلات پوستی که جهت استفاده از الکل، سیگار، دود، استرس و تغییرات هورمونی به وجود می آید.
 •     پوست های خشک
 •     پوست های دارای چین و چروک
 •     پوست های حساس که لایه برداری شده
 •     پوست های حساس که در معرض آفتاب قرار گرفته اند.
 •     پوست های ناهموار

تمامی این موارد جزء آن دسته از مشکلات پوستی است که با استفاده از تزریقات مزوفیلر قابل درمان هستند.

عملکرد مزوفیلر چگونه است؟

مزوفیلر ها دارای اسید هیالورونیک (HA) هستند که سبب تغییراتی در ساختار پوست خواهند شد. این مواد در تولید کلاژن در پوست بسیار تاثیر گذار هستند. در نتیجه پوست پس از انجام این تزریق جوان تر خواهد شد.

همچنین با رادیکال های آزاد در پوست مقابله می کنند. HA موجود در این تزریقات سبب افزایش جذب آب مورد نیاز پوست خواهد شد. کمبود آب در پوست سبب خشکی در نهایت منجر به چین و چروک پوست می شود.

در نهایت عملکرد مزوفیلر ها به گونه ای است که اغلب مشکلات پوستی را برطرف خواهند کرد. بیشتر افراد بر این باورند که مزوفیلر ها فقط برای رفع مشکلات پوستی در صورت استفاده می شوند. اما از این تزریقات برای مشکلات پوست در نواحی مختلف استفاده می شود.

مزوفیلر چه مزایایی برای پوست دارد؟

همانطور که گفته شد مزوفیلر ها برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی کاربرد دارند، چرا که اثرات ویژه ای بر پوست خواهند داشت. در ادامه هر یک از مزایا را ذکر خواهیم کرد:

 • پوست را تقویت و آبرسانی می کند.
 • بافت پوست را به طور کامل احیا می کند.
 • درخشندگی خوبی را به پوست می بخشد.
 • سبب ارتجاعی شدن پوست می شود.
 • از علائم زودرس پیری جلوگیری می کند.
 • رادیکال های آزاد در پوست را خنثی می کند.
 • قابلیت مهار کردن گلیکاسیون هارا در پوست دارد.
 • نابود کننده های کلاژن پوست را از بین می برد.
 • سبب تحریک کلاژن سازی در پوست می شود.

تمامی موارد ذکر شده سبب زیبایی و جوان تر شدن پوست خواهد شد. در نتیجه با استفاده از مزوفیلر، پوستی بسیار جوان و بدون مشکل خواهید داشت.

مزوفیلر ها در چه قسمت هایی از پوست کاربرد دارند؟

برخی از افراد بر این باورند که این نوع جوانسازی پوست فقط جهت احیا پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. اما برخلاف تصور عموم به دلیل عملکرد و مزایای ویژه ای که دارد، در بسیاری از قسمت های بدن مانند پشت دست مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که به دلایل مختلفی پشت دست آنها خشک و بی آب است، می توانند با استفاده از این درمان، پوست دستان خود را آبرسانی و احیا کنند. علاوه بر پوست دست، نواحی گردن و سینه نیز با استفاده از مزوفیلر ترمیم می شوند.

گاهی اوقات به دلیل افزایش سن تغییراتی را مانند چین و چروک در نواحی مختلف بدن مانند دست، گردن و نزدیکی سینه مشاهده می کنید. با استفاده از این تزریقات دیگر علائم پیری را در پوست خود مشاهده نخواهید کرد.

آیا هنگام انجام تزریقات مزوفیلر به درمان های دیگری احتیاج خواهد بود؟

همانطور که گفته شد این نوع جوانسازی پوست یکی از موثر ترین درمان ها برای درمان پوست است. اما برخی از پزشکان جهت تاثیر گذاری بیشتر از برخی درمان های پوستی دیگر به منظور ترمیم بیشتر پوست استفاده می کنند. تزریقات دیگر که در جهت عملکرد بهتر پوست انجام می گیرد شامل سم بوتولینوم است.

همچنین در برخی از مواقع برای برخی از خطوط هایی که بر پوست باقی مانده اند از هیدراتاسیون برای رفع خطوط استفاده می کنند. این درمان بیشتر در چین و چروک های اطراف چشم و لب به کار می رود. اما به طور کلی تزریقات مزوفیلر به تنهایی عملکرد خوبی را از خود نشان داده است.

در نتیجه، اگر جهت رفع پیری و چین و چروک پوست خود در جستجوی راهکاری هستید، پیشنهاد می شود در گزینه های خود تزریقات مزوفیلر را قرار دهید. زیرا این تزریقات به دلیل وجود اسید هیالورونیک اغلب مشکلات پوست را برطرف می کنند.

اگر در ناحیه گردن و پشت دست خود دچار چین و چروک و پیری پوست شده اید، با استفاده از مزوفیلر ها که به صورت غیر تهاجمی هستند تمامی این نواقص بر طرف خواهند شد. اما به این نکته توجه داشته باشید که مراجعه به یک پزشک خوب و با تجربه در نتیجه و عملکرد این نوع جوانسازی پوست بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

زیرا در صورتی که این روش جوانسازی پوست به صورت اصولی و با تکنیک بالا انجام شود مسلما نتیجه آن بهتر خواهد بود و با مشکلی در خصوص زیبایی پوست خود روبرو نخواهید شد. در نهایت قبل از هرگونه اقدامی در خصوص روش درمان پوست با کمک پزشک خود تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

Source: www.macdermol.com

مقالات زیبایی

آشنایی با مزوفیلرتزريق مزو ژلتزریق مزوفیلرتزریقات مزوفیلرتفاوت ژل بافیلرجوانسازی پوستدرمان ریزش مو با مزوفیلرژل مزوتراپیعملکرد مزوفیلرمزوژل تراپی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *