آشنایی با پروفایلو

آشنایی با پروفایلو

چین و چروک ها که از دهه 30 سالگی به بعد مهمان صورت های ما می شوند، زیبایی پوست را کمتر کرده و اعتماد به نفس افراد را از بین می برند. اما خوشبختانه با پیشرفت روز به روز علم، روش های بسیاری جهت درمان آن ها کشف شده است.

شاید تصور کنید کرم های جوانساز و لیفتینگ، ساده ترین روش های بازسازی چین و چروک ها باشد؛ اما ژل های جدید هیالورونیک اسید و پروفایلو با معجزه درخشان خود، جایگزین تمام کرم های جوانساز شده اند. در واقع در این روش ها بدون نیاز به جراحی و با چند تزریق کوچک نتایج شگفت انگیزی ظاهر می شود.

پروفایلو روش جدیدی است که نتایج حیرت انگیزی در درمان چین و چروک های صورت داشته و قوام چشم گیری به پوست می دهد. داشتن پوست سالم، لطیف و بدون چین و چروک با وجود این روش در هر سنی دست یافتنی است.

در این مقاله می خواهیم با پروفایلو آشنا شده و هر آنچه در رابطه با آن نیاز است بیاموزیم. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با پروفایلو

پروفایلو چیست؟

پروفایلو (Profhilo) از جدیدترین ابتکارات در زمینه لیفتینگ است که در سال 2015 و در کشور ایتالیا بهره برداری شد. بعد از آن در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفت و رضایت افراد را در پی داشت. در واقع نداشتن هیچ گونه عوارض جانبی، این روش را به یکی از محبوب ترین روش های درمانی چین و چروک صورت تبدیل کرده است.

پروفایلو ژل پر کننده نیست. در ترکیبات این ژل از اسید هیالورونیک (HA) فوق العاده خالص و طبیعی استفاده می شود. HA مهم ترین عنصر جوان ساز پوست است. این ماده کلاژن و الاستین موجود در اپیدرم را تحریک کرده و به جذب آب بیشتر کمک می کند.

در این نوآوری جدید، هیالوروینک اسیدها پوست شما را از درون ترمیم می کنند؛ در نتیجه نتایج آن نسبت به انواع کرم ها چشم گیر تر خواهد بود. با پروفایلو احیای درخشش طبیعی پوست و از بین بردن چین و چروک ها رویایی دست یافتنی است که در عرض چند ماه به سادگی آن را خواهید داشت.

آشنایی با پروفایلو

خداحافظی با چین و چروک ها

هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد. علت لطافت و نرمی پوست کودکان مقادری بالای HA است. اما با بالاتر رفتن سن،  این ماده کمتر شده و بازسازی کلاژن ها با سرعت اندکی دنبال می شود. در نتیجه پوست قوام خود را از دست داده و چین و چروک ها ظاهر می شوند.‌

در روش پروفایلو، هیالورونیک اسید به پوست تزریق می شود. با وجود دوزهای بالای HA در این روش، کلاژن سازی پوست از نو شروع شده و قوام بیشتری در آن ایجاد می شود.

در واقع در این نوآوری، هیالورونیک اسیدها به صورت پراکنده در پوست پخش می شوند؛ بنابراین خاصیت پر کنندگی وجود ندارد و تنها قوام و سفت شدن پوست صورت مشاهده خواهد شد.

آشنایی با پروفایلو

پروفایلو برای چه کسانی مناسب است؟

پروفایلو روشی فوق العاده برای از بین بردن چین و چروک ها در هر سنی است. با دنبال کردن این روش به مدت چند ماه، برای همیشه با چین و چروک ها خداحافظی خواهید کرد. علاوه بر این، اسید هیالورونیک موجود در این ژل بدون خاصیت پر کنندگی، زیبایی طبیعی صورت شما را برمی گرداند.

در سنین بالاتر که میزان چروک های صورت بیشتر می شود، معمولا پروفایلو را در کنار روش های دیگر به کار می برند تا نتایج شگفت انگیز تری حاصل شود.

با این حال افراد از دهه 30 سالگی خود می توانند جهت جلوگیری از ایجاد چین و چروک ها و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست، از پروفایلو استفاده کنند.

آشنایی با پروفایلو

دوره های درمانی پروفایلو چگونه است؟

در پروفایلو بدون تیغ جراحی جوان می شوید. در این روش چروک های صورت بدون هیچ نوع جراحی از بین رفته و قوام و سفتی جایگزین آن خواهد شد. در واقع روش درمانی پروفایلو، از طریق ترزیق ژل HA به لایه اپیدرم صورت دنبال می شود.

در این روش ژل های مخصوص را در سرنگ های کوچکی قرار داده و تزریق در 5 ناحیه هر طرف صورت انجام می شود. سر سوزن های پروفایلو بسیار کوچک و نازک بوده و لازم نیست نگران عوارض جانبی آن باشید.

قبل از انجام روش درمانی پروفایلو چه کنیم؟

  • مطمئن شوید روش پروفایلو بهترین روش برای درمان مشکلات پوستی شما است. برای این کار با پزشک زیبایی خود مشورت کنید.
  • 24 ساعت قبل از انجام پروفایلو، از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
  • بهتر است چند روز قبل از انجام این روش، مصرف داروهای ضد التهاب و غیر استروئیدی مانند آسپرین را کنار بگذارید. البته اگر به دلیل بیماری خاصی مجبور به مصرف دارو هستید با پزشک خود مشورت کنید.
  • عدم مصرف دارو، احتمال ایجاد کبودی در محل تزریق را کمتر می کند.

آشنایی با پروفایلو

روش های مراقبتی پس از درمان

  • بهتر است بعد از این روش درمانی از لمس صورت خود یا آرایش کردن خودداری کنید.
  • به مدت 24 ساعت از فعالیت های بدنی و ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • بهتر است تا 48 ساعت بعد از انجام پروفایلو، آرایش صورت را کنار بگذارید.
  • سونا و یا حمام بخار بعد از چند روز از انجام این روش توصیه نمی شود.
  • در صورتی که کبودی در محل تزریق ها دیده می شود کمتر در معرض آفتاب قرار بگیرید.

شاید سوال شما هم باشد!

در این قسمت می خواهیم رایج ترین سوالاتی که در رابطه با پروفایلو مطرح می شود پاسخ دهیم:

1. آیا پروفایلو عوارض جانبی دارد؟

در این روش هیالورونیک اسید به پوست تزریق می شود که نوعی ماده طبیعی در بدن است. بنابراین هیچ گونه عارضه جانبی از تزریق این ماده دیده نشده است.

تنها عارضه جانبی که بعد از روش پروفایلو ممکن است ایجاد شود، مقدار کمی تورم و کبودی در محل تزریق ژل ها است. البته این کبودی با سوزن در ارتباط بوده و به ژل مربوط نمی شود. این کبودی ها در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت و نگران کننده نیستند.

2. چه موقع می توان نتایج پروفایلو را مشاهده کرد؟

نتایج این روش را ممکن است در هفته اول بعد از تزریق هم مشاهده کرد؛ اما نتایج کامل آن معمولا در هفته 4 یا بعد از آن مشاهده خواهد شد.

آشنایی با پروفایلو

3. آیا پس از یک دوره درمان نتایج همیشگی باقی خواهد ماند؟

اگر دنبال اثرات طولانی مدت پروفایلو هستید باید آن را تکرار کنید. بعد از دوره اول درمان بین 6 تا 9 ماه نتایج آن به خوبی نمایان است؛ اما برای داشتن ظاهری جوان و سالم، توصیه می شود هر 6 ماه پروفایلو را دنبال کنید.

4. آیا می توانم از طریق پروفایلو ظاهر لب یا گونه ها را تغییر دهم؟

پروفایلو ژل پرکننده نیست؛ بنابراین از آن برای فرم دهی و بزرگتر کردن اجزای صورت استفاده نمی شود. در این روش هیالورونیک اسیدها، خاصیت ارتجاعی پوست را تجدید کرده و ظاهری سفت و باقوام به پوست می دهند. درنتیجه در درمان چین و چروک ها موثر است.

کلام آخر

درمان چروک های صورت در سنین بالا از طریق کرم ها یا جراحی های لیفتینگ معمولا نتایج چشم گیری ندارد. در روش های جدید لیفتینگ صورت مانند پروفایلو، ژل های هیالورونیک اسید جایگزین تمام روش های سابق شده است. هیالورنیک اسید به سادگی از طریق سرسوزن های ریز به لایه اپیدرم تزریق شده و کلاژن سازی را تحریک می کند؛ در نتیجه این روش ها ساده تر دنبال شده و بدون مراقبت های ویژه پس از آن، صورتی زیبا و درخشان به ارمغان می آورد.

Source: www.lumieremedispa.co.uk, www.profhilo.co.uk

مقالات زیبایی

آشنایی با پروفایلوتزریق پروفایلوژل پروفایل چیستژل پروفایلوژل جوانسازی صورتژل کلاژن ساز صورتسونه کاس چیستفیلم تزریق پروفایلوکلاژن سازی پوستهمه چیز در مورد پروفایلوهمه چیز درباره ی پروفایلو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *