درمان اسکار

درمان اسکار

درباره درمان اسکار:

اسکارها به دلیل یادآوری خاطرات منفی در مورد علت وقوع حادثه ، از نظر زیبایی پوست ناراحت کننده هستند. خارش و تاول ناشی از  اسکار عمل جراحی, تصادف, سوختگی, تروما و یا دلایل دیگر مشکلات احساس شده را چندین برابر می کند. این یکی از مهم ترین قسمت هایی است که با لیزر و سلول های بنیادی به حداقل می رسد ، سطح پوست صاف شده و  با تن پوست برابر می شود.

 • روند بهبود کوتاه است.
 • زخم کم تر دیده می شود.
 • اسکارها به حداقل می رسند
 • نوع بی حسی: موضعی
 • مدت زمان کار: 30 دقیقه – 1 ساعت
 • بازگشت به محل کار: 1 هفته

 

درمان اسکار

عمل درمان اسکار چیست؟

به مداخله برای از بین بردن جای اسکار یا به حداقل رساندن آن توسط متخصصان درمان اسکار گفته می شود. هرچند مداخله برای جلوگیری از اسکار بعد از جراحت یا بریدگی دقیق باشد، همیشه جای زخم وجود دارد. بخصوص ، اسکار باقیمانده روی صورت ممکن است از نظر زیبایی اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد.

اگرچه از کرم برای از بین بردن اسکارها استفاده می شود اما کرم ها جای اسکار را به حداقل نمی رسانند. برنامه های درمانی اسکار در زمینه متخصصان است و تاول ها با لیزر به همان سطح پوست کاهش می یابد ، قرمزی اصلاح می شود و کم تر دیده می شود. زخم های عمیق و سوختگی باعث اسکار های جدی می شوند.

درمان با سلول های بنیادی در از بین بردن اسکار زخم و سوختگی نقطه نهایی است. برای کسانی که برای جلوگیری از جای اسکار از داروهای گیاهی و کرم ها نتیجه ای نگرفته اند، نتایج بسیار خوبی به دست می دهد. جای زخم که به عنوان اسکار تعریف می شود ، یک وضعیت دشوار از  نظر زیبایی  و روانشناختی برای افراد است. اسکارها  در حال حاضر با روش های درمانی که مطابق با نوع و درجه اسکار است، به حداقل می رسند. اسکارهایی که با کرم  یا روش های گیاهی قابل بهبود نیستند ، اکنون با لیزر و سلول های بنیادی بهبود یافته اند.

 • با درمان اسکار جای زخم ها  به حداقل می رسد.
 • زخم های جراحی ، سوختگی ، حوادث ، تروما درمان می شوند.
 • از روش های مختلف درمانی با توجه به نوع و درجه اسکار استفاده می شود.
 • اسکارها توسط لیزر و سلول های بنیادی به حداقل می رسند.
 • مدت زمان عمل بسته به جای زخم فرد ، ناحیه زخم و روش مورد استفاده متفاوت است.
 • تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار پس از هر بار استفاده ، طی 1 هفته به فعالیت های اجتماعی باز می گردد.

 

درمان اسکار

درمان اسکار برای چه افرادی انجام می شود؟

هرکسی که دارای زخم هایی مانند جراحی ، سوختگی ، تصادف یا علائم تیغ بر روی صورت و بدن باشد که از نظر زیبایی ناراحت کننده است می تواند درمان اسکار را انجام دهد. از درمان لیزر ، به ویژه در از بین بردن اسکار جراحی و با درمان سلول های بنیادی ، جای زخم کاهش می یابد و رنگ به همان تن پوست تبدیل می شود. با پیشرفت فناوری  ، از روش های بسیار مؤثری استفاده می شود. زخم های ناشی از بریدگی ابزار تیزکاملاً آشکار است و افرادی که چنین اسکارهایی دارند ، از نظر زیبایی و روانی رنج می برند.

در اصلاح اسکار زخم ها با تکنیک های مناسب با توجه به نوع زخم ، عمق و درجه زخم کمتر قابل مشاهده می شوند. برای جلوگیری از اسکار ، باید پس از انجام عمل جراحی مراقب باشید و برای مشکلاتی مانند آکنه باید از متخصص مشاوره بگیرید. اسکار ناشی از آکنه ، به ویژه بعد از بلوغ ، اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد . افرادی که چنین زخم هایی دارند می توانند برای خلاص شدن از اسکار در مناطقی مانند صورت ، گردن ، بازوها ، پاها یا شانه ها همیشه با متخصصان ما تماس بگیرند. اسکارهایی که در سطح خط پوست نیستند برجسته تر هستند. در مورد چگونگی بهبود اسکارها فکر نکنید ، فوراً با کلینیک ما تماس بگیرید و از متخصصان ما که با جدیدترین روش های فن آوری زخم ها را به حداقل می رسانند ، کمک بگیرید. افرادی که برای درمان اسکار فیبروسل انجام می دهند هم در از بین بردن اسکار و هم جوان سازی پوست صاحب پوستی صاف و شفاف می شوند.

 • هر کس که اسکار در هر قسمت از بدن دارد، می تواند درمان اسکار را انجام دهد.
 • از نظر زیبایی درافرادی که به هر دلیلی در صورت یا بدن اسکار دارند به حداقل می رساند.
 • این روشی است که با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • مدت زمان کار بسته به نوع ، اندازه و درجه اسکار متفاوت است.
 • طبق روش درمانی و نوع زخم ، بیمار طی 2-1هفته به زندگی عادی برمی گردد.

 

اسکارهایی که با لیزر CO2 و درمان سلول های بنیادی به حداقل می رسند ، مشکلات زیبایی هستند که مطابق با درجه زخم در جلسات مختلف درمان می شوند. درمان سلول های بنیادی ، که باعث کاهش چشمگیر اسکارها می شود ، به ویژه برای زخم های عمیق مانند سوختگی مناسب است. بافت های چربی از ریشه سلول به دست آمده از بافت خود شخص به قسمت آسیب دیده تزریق می شود. تحت بی حسی موضعی اعمال می شود و بیمار احساس درد نمی کند.

سلول های بنیادی تزریق شده با مزوتراپی از فیبروبلاست های موجود در پوست بدست می آیند. به عنوان روشی که با افزایش کیفیت بافت سبب بهبود می شود ، زخم های ناشی از سوختگی ، بریدگی ، تصادفات یا به هر دلیلی را بهبود می بخشد و رنگ آن را نزدیک به رنگ پوست می کند. در فرآیند از بین بردن لک با لیزر ، تاول های روی زخم به سطح پوست کاهش می یابد. برای کاهش جای زخم و به حداقل رساندن آن استفاده می شود. با استفاده از لیزر که بین  3تا 5 جلسه انجام می شود ، در جلسات اول بهبود مشاهده می شود.

Source: www.turabismayilov.com

مقالات زیبایی

از بین بردن جای اسکاراسکار آکنهبهترین درمان اسکار سوختگیدرمان اسکاردرمان اسکار آتروفیکدرمان اسکار آکنهدرمان اسکار برای چه افرادی انجام می شود؟درمان اسکار چگونه انجام می شود؟درمان خانگی اسکار فرورفتهدرمان کلوئید با زالوعمل درمان اسکار چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *