سابسیژن چیست؟

سابسیژن چیست؟

سابسیژن

سابسیژن ((Subcision)) روشی درمانی برای حل بعضی مشکلات پوستی است. این روش به افرادی پیشنهاد می شود که دچار اسکار آکنه های فرورفته (این اسکارها شبیه به جای آبله مشاهده می شوند) یا اسکارهای جراحی هستند.

سابسیژن همچنین روشی مداخله ای برای درمان چین و چروک، فرورفتگی های سلولیت است ( ناهمواری هایی که به دلیل وجود چربی روی پوست ایجاد می شود). با توجه به شدت اسکار، ممکن است سابسیژن همراه با لیزردرمانی یا درمان های دیگر انجام شود. در برخی موارد می توان از درمارولرها برای افزایش نتیجه درمان استفاده نمود.

 

سابسیژن چیست؟

زمانی که پوست آسیب می بیند، رشد بافت های همبند فیبری آغاز می شود، که در واقع بخشی از روند طبیعی بهبود پوست است. این روند فیبروز نامیده می شود. در اسکارهای فرورفته، آسیب دیدگی ها توسط رشته های فیبری در بافت زیر جلدی پوست به دام می افتند. هدف از سابسیژن حذف رشته های فیبری برای از بین بردن اسکار است. سابسیژن یک روش ساده است و به زمان زیادی برای تکمیل درمان نیاز ندارد.

از یک سر سوزن سرنگ برای ایجاد سوراخی در پوست استفاده شده و سپس سوزنی به پوست وارد می شود که رشته های فیبری را همزمان با حذف کلاژن (پروتئینی که در نتیجه فیبروز ایجاد می شود) تخریب می کند.

درمان سابسیژن چگونه انجام می شود؟

سابسیژن روشی بسیار آسان است و بیمار معمولا در همان روز مرخص می شود. مرحله اول درمان شامل تمیز کردن ناحیه ای است که قرار است سوزن وارد شود. نوری بالای سر بیمار قرار می گیرد و پزشک زیبایی نواحی جراحی را علامت گذاری می کند. سپس ناحیه ای که قرار است سوزن وارد شود به طور موضعی بی حس می شود. معمولا از سوزن سایز 18 تا 20 استفاده می شود. در بعضی موارد ممکن است از سوزن 25-27 استفاده شود. سوزن باید از زوایای خاصی که معمولا قائمه است وارد پوست شود. هنگامی که سوزن در داخل پوست قرار می گیرد، پزشک به طور مداوم سوزن را به داخل برده و خارج می کند تا صدایی شنیده شود. این صدا نشان دهنده تخریب رشته فیبری است.

پس از آن، سوزن در یک زاویه 90 درجه چرخانده می شود و پزشک تا مدتی به اینکار ادامه می دهد تا مداخله پایان یابد. هموستاز وضعیتی است که رگهای خونی، خون را نگه می دارند. هموستاز ممکن است منجر به کبودی شود. برای جلوگیری از کبودی هموستاز، کمپرس سرد با استفاده از بسته های یخ روی محل جراحی قرار می گیرد.

چه کسی واجد شرایط درمان است؟

سابسیژن درمانی مناسب برای همه افرادی است که می خواهند اسکارهای عمیق آکنه پوست خود را از بین ببرند. سابسیژن همچنین روش خوبی برای درمان اسکارهای پس از جراحی یا تروما است.

چه کسی واجد شرایط درمان نیست؟

اگرچه که این درمان بسیار موثر است، اما برای همه توصیه نمی شود. به عنوان مثال افرادی که دچار اسکارهای هیپرتروفی یا کلوئیدی هستند، با سابسیژن درمان نخواهند شد. اسکارهای کلوئیدی زمانی ایجاد می شوند که اسکارهای زیادی دچار همپوشانی شده و روی پوست یک برآمدگی ایجاد می کنند. همچنین سابسیژن برای افرادی که دارای اختلالات مربوط به لخته شدن خون هستند یا اخیرا در معرض عفونت ویروسی بودند، توصیه نمی شود.

 

سابسیژن چیست؟

آیا سابسیژن عوارض جانبی دارد؟

پوست اطراف محل جراحی ممکن است به علت انباشته شدن خون متورم شود، که بسیار شایع است. بعد از درمان بیمار در اطراف ناحیه درمان احساس درد خواهد داشت که می توان با اعمال کمپرس سرد این درد را تسکین داد. در موارد نادر ممکن است ناحیه درمانی عفونی شود. تغییر رنگ پوست یکی دیگر از اثرات جانبی سابسیژن است. بنابراین معمولا به بیماران توصیه می شود که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنند.

دستورالعمل های پس از درمان چیست؟

ممکن است برای تسکین درد برای بیمار مسکن تجویز شود. بیمار همچنین می تواند در صورت کبود شدن ناحیه درمان، از کمپرس سرد استفاده نماید. بیمار باید از قرار گرفتن در معرض اشعه های خورشیدی خودداری نماید.

برای بهبود کامل به چند جلسه درمانی نیاز است؟

اسکارهای متوسط معمولا پس از 4 تا 6 جلسه درمانی بهبود می یابند. بین جلسات درمانی فاصله یک ماهه وجود دارد.

آیا نتایج درمان دائمی است؟

بله، اسکارها بعد از درمان به طور دائم برطرف می شوند.

هزینه درمان سابسیژن چقدر است؟

در اکثر موارد برای درمان اسکار از روش های دیگری مثل میکرونیدلینگ بهمراه سابسیژن استفاده می شود. در نتیجه هزینه سابسیژن به نوع درمان شما بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است.

ایمنی: زیاد

اثربخشی: زیاد

نتایج طولانی مدت: زیاد

خطرات: کم

عوارض جانبی: کم

Source: www.lybrate.com

مقالات زیبایی

آیا سابسیژن عوارض جانبی دارد؟پرسش و پاسخ سابسیژنجای جوش صورت با روش سابسیژندرمان سابسیژندرمان سابسیژن چگونه انجام می شود؟سابسیژنسابسیژن پوست جهت رفع جای جوشسابسیژن چیست و کاربرد آن برای جوانسازی و زیبایی چیستسابسیژن چیست؟سابسیژن و روش های مختلف آن برای درمان جای جوش و اسکار آکنهسوالات در مورد سابسیژنعوارض جانبی سابسیژننظرات در مورد سابسیژنهزینه درمان سابسیژنهزینه سابسیژن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *