مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

داشتن پوست با طراوت آرزوی بسیاری از افراد است؛ این موضوع نیاز جدیدی در انسان نیست و در همه زمان ها وجود داشته است. به طوری که ابو علی سینا در کتاب قانون خود توصیه هایی در خصوص داشتن پوستی سالم و جوان بیان کرده و رویای داشتن پوستی بدون لک و هرگونه مشکل همواره آرزوی بشر بوده است.

در سال های اخیر روشی نوین برای جوان سازی پوست کشف کردند که میکرونیدلینگ نام دارد. اما برای نتیجه گیری از این روش باید مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ را جدی گرفت.

این روش با الگو برداری از روش مصریان باستان که برای خراشیدن پوست از ماسک استفاده می کردند، ساخته شده است. میکرونیدلینگ نوعی لایه برداری تخصصی از پوست است و به نسبت زیادی آرزوی جوان سازی پوست را دست یافتنی می کند.

در این روش از سوزن های ریز استفاده می کنند که باعث آسیب جزئی به پوست می شوند. این امر پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند. شما بعد از 3 یا 4 جلسه استفاده از میکرونیدلینگ به پوستی با طراوت و جوان می رسید. ما در ادامه این مقاله درباره مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ و فواید آن بیشتر صحبت میکنیم؛ با ما همراه باشید.

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ و فواید آن

همانطور که در مقدمه توضیح دادیم میکرونیدلینگ روشی برای تحریک کلاژن سازی پوست است. با استفاده از این روش لک و جای آکنه های خود را از بین می برید. همچنین با بهره بردن از این روش امکان جوان سازی پوستتان در اختیار شما قرار می گیرد.

میکرونیدلینگ در موارد زیر کاربرد دارد:

  1. از بین بردن خطوط ریز و چروک های عمیق در امتداد خط لبخند؛
  2. حذف جای زخم های ایجاد شده بر اثر آکنه و جوش؛
  3. ترمیم پوستی که ظاهر جوان خود را به هر علتی از دست داده است.

در ادامه مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ را توضیح می دهیم و بیان می کنیم قبل، حین درمان و پس از انجام آن باید چه نکاتی را رعایت کنید.

آنچه که باید در رابطه با مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ پیش از آن رعایت کنیم

این روش یکی از بی خطرترین و پر کاربردترین روش های جوان سازی پوست است. ولی برای نتیجه گیری بهتر از میکرونیدلینگ بهتر است اصولی را رعایت کنیم. پیروی از دستورالعمل پزشک سبب به حداقل رسیدن عوارض جانبی درمان شما می شود. در ادامه مهم ترین اصول اولیه مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ را بیان می کنیم.

  • یک هفته قبل از شروع درمان از آنتی بیوتیک و لایه بردار بدون مشورت پزشک خود استفاده نکنید؛
  • سه روز قبل از درمان هیچ داروی مسکن و ضد التهابی نظیر ایبوپروفن و موترین را مصرف نکنید؛ زیرا این داروها در روند جوان سازی پوست تداخل ایجاد می کنند.
  • 21 روز قبل از انجام این عمل در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید؛
  • قبل از شروع درمان از رفتن به اپیلاسیون خودداری کنید؛
  • اگر بدن شما مستعد تبخال است، به مدت 2 روز پیش از شروع درمان از داروی ضد ویروس استفاده کنید؛
  • از داروهای رقیق کننده خون ظرف یک هفته قبل از شروع میکرونیدلینگ خودداری کنید؛ زیرا کبودی از عوارض جانبی مرسوم در این روش است.
  • برای جلوگیری از تحریک نشدن پوست و جوش نزدن، روز عمل اصلاح نکنید؛ اگر موهای زیادی در ناحیه مورد نظر وجود دارد، یک روز قبل از شروع میکرونیدلینگ خود را شیو کنید.

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

دانستنی ها و مراقبت های مربوط به روز درمان

یکی از مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ دانستن این موضوع است که در روز درمان باید چه اعمالی را انجام دهید و از انجام چنین روشی چه انتظارهایی دارید. دانستن این موضوع انجام این روش را حد الامکان برای شما راحت و بدون اضطراب می کند.

پوست شما باید کاملا تمیز باشد. بنابراین قبل از انجام میکرونیدلینگ پوست خود را عاری از لوسیون، روغن، آرایش، پودر و ضد آفتاب کنید. اگر چنین کاری را قبل از آمدن به مطب انجام نداده اید این امکان را دارید که در صورت تمایل، هنگام ورود صورت خود را در سرویس بهداشتی مطب بشویید.

قبل از انجام عمل از شما خواسته می شود که در صورت داشتن هرگونه سابقه بیماری و استفاده از هر نوع آنتی بیوتیک باید به متخصص مراقبت از پوست خود اطلاع دهید. این امر جزء مهم ترین مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ است.

شاید پزشکتان قبل از انجام میکرونیدلینگ از شما سوال کند که آیا خال کوبی های آرایشی در مناطق درمان وجود دارد یا خیر. نیم ساعت قبل از شروع درمان لیدوکائین موضعی روی پوست شما می زنند. میکرونیدلینگ یک عمل سر پایی است که به طور معمول تا 60 دقیقه طول می کشد.

نکاتی که باید بعد از میکرونیدلینگ رعایت کنید

یکی از مهمترین اصول در مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ مربوط به رعایت نکاتی پس از انجام این عمل است. به طور مثال به مدت یک هفته بعد از عمل از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید.

اگر در محل عمل احساس درد می کنید از گذاشتن یخ بر روی آن ناحیه خودداری کنید. این موارد ممکن است باعث افزایش روند التهاب شما شود. این امر برای جوان سازی پوست بسیار مهم است پس دقت کنید در طی عملکرد آن تداخل ایجاد نشود.

حداقل 2 هفته از در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گرفتن خودداری کنید. بعد از 24 ساعت، همیشه از ضد آفتاب 30 SPF  استفاده کنید و اگر بیرون از خانه هستید کلاه بپوشید. در صورت احساس درد، از مسکن های مورد تایید پزشک استفاده کنید.

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

آنچه پس از مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ انتظار می رود

میکرونیدلینگ یک روش سریع و غیرتهاجمی با حداقل عوارض جانبی است. در روز های اول در سطح پوست خود احساس خشکی می کنید که این یک امر طبیعی است. در این دوره پوست خود را با آب خنک شست و شو دهید و از خشک کردن آن توسط حوله بپرهیزید و تا جایی که امکان دارد پوست خود را با دست خشک کنید.

در برخی موارد مقداری قرمزی در محل ایجاد می شود و ممکن است همراه با اندکی کبودی باشد که این اتفاق یک امر طبیعی است. دوره کمون این کبودی ها بین 2 تا 4 روز است که بعد از این مدت کبودی ها از بین می روند. اگر ورزش کار هستید از انجام ورزش های سنگین که باعث تعریق شدید شما می شود خودداری کنید. بعد از 24 ساعت از لوازم آرایشی استفاده کنید.

3 تا 4 روز بعد از انجام میکرونیدلینگ لایه بردار مصرف نکنید؛ زیرا هرچه را که در زمینه مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ انجام داده اید، بر باد می دهد. یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با مراقبت های میکرونیدلینگ باید در نظر بگیرید این است که بالشت خود را بلند انتخاب کنید، زیرا سبب می شود درد شما کاهش یابد و تورم موجود نیز کم شود.

کلام آخر…

یکی از آرزوهای دست نیافتنی بشر از روزگاران قدیم همواره داشتن پوستی جوان و بدون نقص بوده است. انسان ها برای داشتن پوستی بدون آکنه و لک روش های زیادی را ابداع کرده اند. یکی از به روز ترین این روش ها، میکرونیدلینگ است.

در این روش با استفاده از سوزن های ریز به پوست خراش های کوچکی وارد می کنند که این امر موجب تحریک پوست برای ساختن کلاژن بیشتر می شود. کلاژن یکی از رکن های اساسی در داشتن یک پوست جوان است و کمبود یا نبود آن سبب پیری پوست می شود.

در این مقاله بیشتر به مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ پرداختیم. رعایت کردن نکاتی که پیش تر در رابطه با این مراقبت ها گفتیم سبب بهتر شدن هرچه بیشتر نتیجه کار می شود. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاس گزاریم.

مراقبت های مربوط به میکرونیدلینگ قبل و پس از آن

Source: www.okanaganskincare.ca

مقالات زیبایی

پاکسازی پوست به روش میکرونیدلینگتفاوت میکرودرم ابریژن با میکرونیدلینگفرق میکرونیدلینگ و مزونیدلینگمیکرونیدلینگمیکرونیدلینگ ابرومیکرونیدلینگ برای جوانسازیمیکرونیدلینگ چیستمیکرونیدلینگ صورتمیکرونیدلینگ و تاثیر آن در جوان سازی پوست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *