مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ چیست؟

یکی از بهترین و در عین حال جدید ترین روش های درمان پوستی را می توان مزونیدلینگ دانست. همانطور که می دانیم پوست صورت یکی از نقاط حساسی است که نسب به سایر نقاط بدن در معرض عواملی قرار دارد که می تواند به مرور زمان دچار چین و چروک ها و افتادگی های پوستی شود.
مزونیدلینگ را می توان درمانی دانست که برای از بین بردن خطوط ایجاد شده در پوست، جای زخم و آکنه و بسیاری از معضلات دیگر پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. این درمان از متد های جدید و به روزی استفاده می کند تا کلاژن سازی پوست را تجدید کند و با تحریکات پوستی بافتی نرم و جوان به آن ببخشد.

مزونیدلینگ چیست؟

نحوه انجام مزونیدلینگ

مزونیدلینگ را می توان درمانی دانست که به روش سوزنی انجام می شود. در واقع سوزن های دیجیتالی در سیستم های پزشکی در این روش استفاده می شود. این سوزن های میکروسکوپی دارای سری هستند که می تواند کانال های بسیار حساس و دقیق را در مناطق اپیدرمی پوست ایجاد کند تا از این طریق به پوست فرصت تولید دوباره الاستین و کلاژن مورد نیاز را بدهند.
به این صورت بافت های زیرین پوست تحریک می شود تا با کلاژن سازی بیشتر باعث از بین رفتن چین و چروک های صورت شود. همچنین این روش منافذ باز پوست را پاکسازی کند تا از این طریق اکسیژن مورد نیاز به پوست برسد و پوست صورت محکم تر شود. با این روش مزونیدلینگ می تواند به بهبود کلی پوست بیانجامد.

کاندیدای انجام مزونیدلینگ چه کسانی هستند؟

تقریبا می توان گفت که برای انجام مزونیدلینگ شرایط سنی خاصی در نظر گرفته نمی شود و همه افرادی که دارای مشکلات پوستی نظیر جای زخم و یا آکنه، چین و چروک های پوستی، افتادگی های پوستی هستند می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام این درمان باشند.
البته افرادی که دارای التهابات پوستی هستند و یا بیماری های پوستی در آنها بسیار شدید است برای انجام مزونیدلینگ نمی توانند گزینه مناسبی باشند. زیرا در این صورت ممکن است که التهابات پوستی آنان بیشتر شود و در واقع خطرات جبران ناپذیری به آنها وارد شود. به همین دلیل توصیه ما به آنها این است که بعد از بهبودی در صورت نیاز مزونیدلینگ را انجام دهند.

عوارض ایجاد شده بعد از مزونیدلینگ به چه صورت است؟

بعد از مزونیدلینگ در واقع عوارض حادی برای شما ایجاد نمی شود و می توانید با خیال راحت به فعالیت های روزمره خود بپردازید. با این وجود شایع ترین عوارضی که بعد از این درمان ممکن است مشاهده کنید را می توانیم به این صورت بیان کنیم.
· ایجاد تورم بعد از مزونیدلینگ
· ایجاد زخم های ریز در پوست
· قرمزی پوست در اثر تحریک شدن آن
· پوسته پوسته شدن پوست با توجه به شدت درمان
· ایجاد التهابات پوستی و عفونت
· سوزش پوست در چند روز
· خشک شدن پوست
· ایجاد آکنه خفیف
قابل ذکر است که این عوارض در هر فردی ممکن است متفاوت باشد و با توجه به درجه درمانی که برای هر پوست انجام می شود می تواند دارای شدت کم و یا زیاد باشد. به همین دلیل بیشتر در افرادی می توان این عوارض را مشاهده کرد که دارای فرورفتگی های پوستی زیاد و چروک هایی عمیق هستند که نیاز به مزونیدلینگ در جلسات و عمق بیشتری دارند.

مزونیدلینگ چیست؟

مدت زمان بهبودی بعد از مزونیدلینگ چقدر است؟

از آنجایی که مزونیدلینگ درمانی است که به صورت سرپایی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود و همچنین عوارض ایجاد شده بعد از این درمان حاد نیست بعد از 4 تا 5 روز ، فرد می تواند نتیجه درمان خود را ببیند.
در درمان های شدید تر بهبودی می تواند تا یک هفته نیز طول بکشد و این امر به مراقبت هایی بستگی دارد که پزشک شما بعد از مزونیدلینگ توصیه می کند. با انجام این مراقبت ها می توانید تا حدود زیادی از ایجاد عوارض خطرناک پیشگیری کنید.
مزونیدلینگ در چند دوره باید انجام شود؟
درمان مزونیدلینگ با توجه به اینکه به عوامل مختلفی بستگی دارد، نمی توان زمان مشخصی را برای آن در نظر گرفت. طول دوره درمان بستگی به مولفه های بسیاری دارد. در ابتدا پزشک متخصص پوست باید شما را معاینه کند و معضلات و مشکلات پوستی شما را مورد بررسی قرار دهد.
بعد از آن تعداد جلساتی که برای درمان کامل پوست شما مورد نیاز است توسط پزشک اطلاع رسانی می شود. این درمان ها در بیشتر مواقع تا 6 جلسه به طول می انجامد. از آنجایی که بعد از مزونیدلینگ دوران نقاهت 7 روزه را باید طی کنید تا التهابات پوستی شما از بین برود برای این منظور درمانها به فاصله 4 هفته از هم انجام می شود.

مزایای مزونیدلینگ

بدون شک این درمان را می توان یکی از بهترین درمان هایی دانست که می تواند در زمینه رفع مشکلات پوستی به صورت طبیعی انجام شود. در واقع تنها کاری که در این روش انجام می شود سوزن زدن بر روی پوست است که در اپیدرم پوست نفوذ می کند و می تواند از این طریق پوست را تحریک کند.
می توانیم این مزایا را به صورت زیر بررسی کنیم.
· با استفاده از سوزن هایی که در پوست ایجاد می شود سوراخ های ریزی به وجود می آید که می تواند پوست را تحریک کرد تا کلاژن و الاستین مورد نیاز را که دو ماده اصلی برای داشتن پوستی درخشان و سالم است را دوباره تولید کند و چروک ها و مشکلات پوستی بتواند از این طریق از بین برود.
· با آبرسانی به پوست می تواند رطوبت و نرمی پوست شما را تامین کند.
· گردش خون در زیر پوست و بافت های اطراف آن را سریع تر می کند.
· سلول های مرده سطح پوست را از بین می برد.
· می تواند منافذ باز پوست را تمیز کند و از این طریق اکسیژن مورد نیاز را برای پوست تامین می کند.
· جای جوش، اسکار، فرورفتگی های پوستی، خط و خطوط های روی پوست از این طریق درمان می شود.

بعد از مزونیدلینگ چه اقداماتی را باید انجام داد؟

با توجه به اینکه بعد از این درمان ممکن است سوزش در پوست خود را تا چند روز حس کنید و یا عوارض دیگری نظیر قرمزی، تورم و پوسته پوسته شدن پوست خود را ببینید، به همین دلیل بعد از این درمان نیاز است که به توصیه های پزشک مربوطه عمل کنید و اقدامات زیر را به درستی انجام دهید.
· از انجام کلیه کارهایی که باعث ایجاد تعریق در شما می شود تا چند روز اول بعد از درمان خودداری کنید زیرا این امر می توان التهابات پوست شما را بیشتر کند.
· در چند روز اول بعد از مزونیدلینگ تا حد امکان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. پرتوهای فرابنفش نور خورشید می تواند باعث ایجاد تحریکات پوستی در شما شود و در نتیجه درد و قرمزی پوست شما را بیشتر می کند.
· از کرم ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده کنید تا نتیجه درمان سریع تر اتفاق بیفتد.
· با توصیه پزشک از مرطوب کننده های پوستی برای از بین بردن خشکی و پوسته پوسته شدن پوست خود استفاده کنید.
با توجه به درمان های متفاوتی که امروزه برای ضایعات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای نتایج موقتی هستند، باید گفت که مزونیدلینگ می تواند یکی از موثرترین روش ها برای درمان های طبیعی و دائمی پوست عنوان شود و شما با خیال راحت و بدون هیچ گونه نگرانی از ایجاد عوارض بعد از آن می توانید نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کنید.

Source: www.clearskincareclinics.com.au, www.ozbeautyexpert.com

مقالات زیبایی

بهبودی بعد از مزونیدلینگتفاوت میان میکرونیدلینگ و مزونیدلینگعوارض بعد از مزونیدلینگعوارض مزونیدلینگ صورتفواید مزونیدلینگمراقبتهای بعد از مزونیدلینگمزونیدلینگمزونیدلینگ چیست؟مزونیدلینگ مومزونیدلینگ و جوانسازی پوستمیکرونیدلینگ چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟نحوه انجام مزونیدلینگهزینه مزونیدلینگ صورت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *