مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

بی شک زیبایی یکی از معدود نعمت هایی است که به انسان داده می شود. برای حفظ زیبایی روش های متعددی وجود دارد که امروزه مخاطبان بسیاری را به خود علاقه کرده است که یکی از این روش ها استفاده از پروفایلو و مزوفیلر است.

این درمان زیبایی که از طریق تزریق ژل هایی به اسم پروفایلو و مزوفیلر انجام می شود، توانسته در حیطه پزشکی و ایجاد زیبایی به یکی از بهترین روش های نوین در این عرصه تبدیل شود. برای آشنایی بیشتر شما با این نوع از درمان ها، در ادامه این مطلب توضیحات مفیدی را ارائه می دهیم و با مقایسه پروفایلو و مزوفیلر به شما در انتخاب بهترین روش کمک خواهیم کرد. بنابراین تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

پروفایلو و مزوفیلر چیست؟

با افزایش سن و در اثر عوامل متفاوت دیگری مانند: نور شدید خورشید، خشک شدن پوست، انواع بیماری های پوستی و غیره، بافت پوست تغییرات بسیار چشمگیری خواهد داشت. برای جلوگیری از این تغییرات کافی است تا مراقبت ها و رسیدگی های لازم را از پوست خود انجام دهید.

با این حال افزایش سن یکی دیگر از معضلاتی است که پیشگیری از آن امکان پذیر نیست. با بالا رفتن سن مشکلاتی نظیر چروک های پوستی، انواع لک ها، افتادگی و شل شدن بافت پوست و بسیاری از مشکلات دیگر ایجاد می شود.

یکی از روش های بسیار جدید و کاربردی استفاده از ژل پروفایلو و مزوفیلر است. از این طریق به حالت کاملا طبیعی کلاژن های پوست شما بازسازی شده و جوانسازی آن انجام می شود. این ژل ها توسط تزریق به نواحی متفاوت صورت به کار می روند و هدف از تولید آنها، ایجاد زیبایی هر چه بیشتر با کمترین عوارض ممکن است.

در گذشته عمل های زیبایی به صورت تهاجمی انجام می شد و پزشکان برای از بین بردن بافت های اضافی پوست مجبور به برش آن بودند. امروزه دیگر نیازی به انجام جراحی های زیبایی نیست و انواع فیلر ها و ژل ها مانند پروفایلو و مزوفیلر تولید شده اند که در مدت زمان بسیار کمی توسط پزشک زیبایی به زیر پوست تزریق می شوند. در واقع مزیت هایی که این ژل ها به همراه دارند بسیار زیاد است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

پروفایلو چه نوع ژلی است؟

این ژل در ابتدا به عنوان یک آبرسان قوی برای پوست در نظر گرفته می شود. به دلیل وجود ماده هیالورونیک اسید در این نوع از ژل ها، رطوبت مورد نیاز جهت نرمی و و لطافت پوست تامین می شود. این ماده به طور طبیعی در بدن همه موجودات وجود دارد و وظیفه آن کمک به حفظ رطوبت مورد نیاز پوست است.

هیالورونیک اسید در این ژل سبب می شود تا کلاژن و الاستین که دو ماده مورد نیاز برای جوانسازی پوست به حساب می آیند افزایش پیدا کرده و از این طریق شادابی و طراوت پوست و ترمیم بافت های آسیب دیده آن انجام شود.

زمانی که پوست خشک می شود، اسید هیالورونیک در بدن کاهش پیدا کرده و این امر سبب می شود تا چروک های بسیاری در سطح پوست قابل رویت باشد. در صورتی که این ماده در بدن تامین نشود، چروک ها و افتادگی های پوست افزایش پیدا کرده و در مدت زمان کمی پوست زیبایی خود را از دست می دهد.

برای جلوگیری از این جریان ژل پروفیلو گزینه درمانی مناسبی است. ساز و کار این ژل ها در پوست به گونه ای است که جذب آن می شوند و از این طریق کلاژن مورد نیاز برای جوانسازی و طراوت پوست را تامین می کنند. با این حال این ژل در مقایسه با سایر ژل ها و فیلر ها قدرت حجم دهندگی بالایی ندارد و به صورت کلی نواقص پوست را برطرف می کند. به همین دلیل افرادی که قصد حجیم کردن ناحیه مشخصی از صورت خود مانند گونه ها را دارند، بهتر است از فیلر ها برای این منظور استفاده کنند.

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

مزوفیلر چیست ؟

مزوفیلر که آن را به عنوان مزوژل نیز می شناسند، یکی دیگر از مواد بسیار پرکاربردی است که در ایجاد زیبایی نقش مهمی را ایفا می کند. برای داشتن پوستی زیبا و درخشان، استفاده از مزوفیلر در کنار روش های دیگر مانند تزریق پروفایلو و سایر ژل ها اثرات درمانی بالاتری را ارائه می دهد.

ژل پروفایلو و مزوفیلر هر دو دارای مواد تشکیل دهنده هیالورونیک اسید هستند که در از بین بردن چروک ها، افتادگی پوست و سفت کردن آن به کار برده می شوند. علاوه بر این ماده در ترکیبات مزوفیلر ها مواد بسیار دیگری مانند: مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها، آمینو اسید ها و ویتامین ها نیز برای ترمیم پوست به کار برده می شود. با این حال پروفایلو و مزوفیلر، هر دو از خاصیت حجم دهندگی پایینی برخوردار هستند و اغلب از آنها به عنوان حجم دهنده های پوستی استفاده نمی شود.

مزوفیلر چه کاربردی دارد؟

برای رفع مشکلات پوستی زیر مزوفیلر ها به کار می روند.

 •   جوانسازی و تامین شادابی پوست
 •   آبرسان قوی به پوست
 •   تحریک سلول های پوستی برای تولید کلاژن و الاستین مورد نیاز
 •   رفع ترک های پوستی یا استرچ مارک ها
 •   از بین بردن سلولیت های موجود در پوست
 •   رفع تیرگی و کبودی های پوست به خصوص نواحی دور چشم
 •   از بین برنده چروک های پوستی
 •   رفع خط اخم، خنده و سایر خطوط ایجاد شده در پوست صورت، گردن و شانه ها
 •   از بین برنده غبغب و چربی اضافی این نواحی
 •   کمک به حل مشکلات مربوط به ریزش مو
 •   تامین اکسیژن مورد نیاز پوست
 •   لیفت و سفت کردن پوست صورت و گردن و رفع فتادگی های آن
 •   پر کردن جای جوش و اسکار
 •   از بین برنده لک های صورت

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر

پروفایلو و مزوفیلر چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

پروفایلو و مزوفیلر هر دو به عنوان روش های ایجاد زیبایی به کار می روند و هدف آنها جوانسازی پوست است. با این حال ممکن است تفاوت هایی را نیز با یکدیگر داشته باشند. پروفایلو و مزوفیلر هر دو از هیالورونیک اسید تشکیل شده اند، اما مزوفیلر مواد مغذی دیگری مانند انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مورد نیاز پوست را در خود دارد که سبب می شود تا حیطه درمانی آن گسترده تر از پروفایلو باشد.

از پروفایلو و مزوفیلر به دلیل خاصیت حجم دهندگی کمی که دارند برای پر کردن نواحی صورت استفاده نمی شود و تنها ایجاد زیبایی و کلاژن سازی پوست از طریق این مواد صورت می گیرد. برای پر کردن گونه ها، لب یا سایر نقاط در بیشتر مواقع از انواع فیلر های پوستی استفاده می شود.

عوارض پروفایلو و مزوفیلر چیست؟

از آنجایی که این روش درمانی کاملا غیر تهاجمی است و هیچ گونه بریدگی یا مشکلات حادی بعد از انجام آن وجود ندارد، مشاهده عوارض بعد از تزریق پروفایلو و مزوفیلر بسیار نادر است. با این حال این روش نیز مانند بسیاری از روش های دیگر ممکن است در برخی از مواقع مشکلات زیر را برای افراد ایجاد کند.

 •   ایجاد عفونت در محل های تحت تزریق
 •   کبودی در اثر وارد کردن سوزن به پوست
 •   ایجاد سطحی ناهماهنگ در پوست
 •   عدم تقارن در دو سمت صورت
 •   افتادگی پلک در اثر تزریق اشتباه
 • ایجاد آلرژی یا حساسیت به پروفایلو و مزوفیلر
 •   ایجاد قرمزی در پوست
 •   خارش پوست

این عوارض بعد از تزریق پروفایلو و مزوفیلر در مواقعی که تزریق به درستی صورت نگرفته باشد یا کلیه اقدامات لازم در زمان بهبودی انجام نشود، ممکن است در برخی از موارد رخ دهد که در حالت عادی یک تا دو روز بعد از تزریق از بین می رود. در صورتی که این علائم ادامه پیدا کند، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

پروفایلو و مزوفیلر هر دو به عنوان روش های درمانی زیبایی پوست کاربرد دارند. هر کدام از این مواد در کنار شباهت هایی که به یکدیگر دارند، در برخی از موارد بسیار جزئی ممکن است تفاوت هایی را نیز داشته باشند. امروزه تزریق پروفایلو و مزوفیلر در کنار روش های ترکیبی دیگر مزیت های بسیاری را برای افراد به ارمغان خواهد داشت.

مقالات زیبایی

پروفایلوتزریق ژل پروفایلوتفاوت مزوژل و پروفایلوژل پروفایلوشرکت وارد کننده ژل پروفایلوفیلم تزریق پروفایلومزوفیلرمقایسه پروفایلو و مزوفیلرنقاط تزریق ژل پروفایلو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *