هر آنچه باید راجع به فیلرها بدانید

هر آنچه باید راجع به فیلرها بدانید

تزریق فیلرها به چین و چروک های صورت می تواند با کسری از هزینه لیفت صورت سنتی ظاهری جوانتر به شما بدهد. بیشتر فیلرها سوراخ ها، خطوط و چین و چروک های صورت را در عرض کمتر از 30 دقیقه پر می کنند و نتایج تزریق فیلر می تواند از 4 ماه تا بیش از یک سال باقی بماند.

فیلرها بر خلاف بوتاکس که عضله ی زیر چین و چروک را آرام می کند، خط، چروک و یا یک منطقه را با یکی از چندین ماده تشکیل دهنده فیلرها پر می کنند. در نتیجه نقاط مشکل دار تقریبا ناپدید می شوند.

فیلرها همچنین می توانند به عنوان حجم دهنده استفاده شوند. فیلرها می توانند باعث افزایش حجم و لیفت گونه ها و چانه، شقیقه و فک شوند. فیلرها همچنین می توانند به لب های باریک و دست های لاغر با پوست افتاده حجم اضافه کنند.

هر آنچه باید راجع به فیلرها بدانید

درمان سریع و آسان است. اما تمام فیلرها می توانند با عوارضی از جمله خطر واکنش های آلرژیک و ایجاد برآمدگی های کوچک زیر پوست همراه باشند. در برخی موارد ممکن است که این برآمدگی ها دائمی باشند. و گاهی اوقات تغییر رنگ پوست به رنگ بنفش رخ می دهد که به عنوان اثر تیندال شناخته می شود. تغییر رنگ می تواند چند ماه طول بکشد اما برای حل این مشکل درمان هایی در دسترس است. در موارد بسیار نادر اگر فیلرها به طور صحیح استفاده نشوند، ممکن است سلول های پوست از بین بروند. همچنین در تعداد بسیار کمی از موارد نابینایی، ایجاد اسکار و فلج عصب گزارش شده است. به طور معمول فیلرهایی که ماندگاری بالاتری دارند، با احتمال بیشتری موجب ایجاد عوارض جانبی می شوند.

هر نوع فیلری برای هر نوع چین و چروکی مناسب نیست. با انتخاب فیلر مناسب می توان خطرات را به حداقل رساند و بهترین نتایج را بدست آورد. به همین دلیل شما باید برای تزریق درمافیلرها به پزشک زیبایی خود مراجعه نمایید.

در ادامه بعضی از فیلرهای موجود را بررسی می نماییم. این بررسی شامل مواد تشکیل دهنده آن ها، نحوه کار آنها، جوانب مثبت و منفی آنها  است. پزشک شما می تواند در انتخاب مناسب ترین نوع فیلر به شما کمک نماید.

فیلرهای اسید هیالورونیک

محبوب ترین دسته فیلرهای پوستی، اسید هیالورونیک است. هر نوع از آن به روشی منحصر به فرد نتایج متفاوتی را بر جای می گذارد.

عوارض جانبی نادر هستند اما می توانند شامل قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق باشند. همچنین ممکن است فیلرها به عنوان برآمدگی های کوچک زیر پوست مشخص شوند. این مشکل معمولا با گذشت زمان برطرف می شود.

ماندگاری نتایج از چند ماه تا بیش از یک یا دو سال متفاوت است. برخی تحقیقات نشان می دهد که تزریق مکرر ممکن است به تحریک تولید طبیعی کلاژن بدن کمک کند. این امر به کاهش تعداد خطوط و چین و چروک ها کمک می کند. همچنین شواهدی وجود دارد که با گذشت زمان به فیلر کمتری برای دستیابی به نتایج مشابه نیاز است.

فیلرهای اسید هیالورونیک عبارتند از:

 • Balotero Balance
 • Juvederm Voluma XC
 • Juvederm XC
 • Juvederm Ultra XC
 • Juvederm Volbella XC
 • Juvederm Ultra
 • Juvederm Ultra Plus
 • Juvederm Vollure XC
 • Prevelle Silk
 • Restylane
 • Restylane-L
 • Restylane-Lyft
 • Restylane Silk
 • Restylane Refyne
 • Restylane Defyne

 

هر آنچه باید راجع به فیلرها بدانید

فیلرهای ترکیبی مصنوعی

این دسته کوچکتر از فیلرها شامل مواد مصنوعی ساخته شده در آزمایشگاه است که به هیچ وجه به طور طبیعی در پوست یافت نمی شوند.

تمام فیلرها در این گروه عوارض جانبی مشابهی مانند قرمزی، تورم یا کبودی در محل تزریق را دارند. سایر عوارض جانبی شامل گره ها یا برآمدگی های زیر پوستی می شود که می توانند دیده و لمس شوند و در موارد نادر ممکن است نیاز به جراحی برای حذف داشته باشند.

مزیت این فیلرها شامل  ماندگاری طولانی مدت است. و حداقل یک درمان با فیلر می تواند به طور نیمه دائم خطوط و چین و چروک را پر کند. به یاد داشته باشید که محصولات با اثرات طولانی مدت با احتمال بیشتری سبب بروز عوارض جانبی می شوند. در صورتی که از این فیلرها به طور صحیح استفاده نشود می توانند موجب بدشکلی ناحیه هدف شوند.

فیلرهای ترکیبی مصنوعی عبارتند از:

Bellafill

Radiesse

Sculptra

Silicone

فیلرهای کلاژن

دانشمندان نخستین فیلرها را از فرم خالص شده کلاژن ساختند که عمدتا از گاوها استخراج می شد. اگر چه این کار به خوبی انجام شد و به صورت طبیعی ظاهر شد، ماندگاری نتایج کوتاه بود. بیشتر کلاژن تزریق شده در مدت یک ماه پس از درمان از تجزیه می شود. همچنین از آنجا که این فیلرها از منبع حیوانی ساخته شده است، دارای میزان بالایی احتمال واکنش های آلرژیک بوده و قبل از درمان نیاز به تست آلرژی دارد.

روش های جدید پردازش کلاژن به کاهش خطرات کمک کرده اند. علاوه بر این اشکال جدید کلاژن های مصنوعی این تزریق ها را ایمن تر و قابل استفاده برای افراد بیشتری ساخته اند. اگر چه که ماندگاری نتایج به اندازه ی دیگر فیلرهای نیست، اما بسیاری از افراد معتقدند که نتایج آن طبیعی تر است.

عوارض جانبی تزریق کلاژن شامل مقداری خطر واکنش های آلرژیک (بیشتر برای کسانی که هنوز از منابع گاوی استفاده می کنند)، و همچنین کبودی و قرمزی در محل تزریق است.

فیلرهای کلاژن عبارتند از:

Cosmoderm

Evolence

Fibrel

Zyderm

Zyplast

هر آنچه باید راجع به فیلرها بدانید

فیلرهای اتولوگ

اتولوگ به معنی موادی است که از خود بدن فرد به دست می آیند. چربی های بدن خود فرد از ران ها، باسن یا شکم برداشته شده و سپس تزریق می شود. در این روش نیاز به انجام دو پروسه درمان دارید (یکی برای حذف چربی و یکی برای تزریق آن). هر دو روش را می توان در یک جلسه انجام داد. مراحل خالص سازی چربی در آزمایشگاه می تواند هزینه بر و وقت گیر باشد. نتایج ممکن است نیمه دائمی باشد، اگرچه ممکن است در طول زمان نیاز به تمدید تزریق ها باشد.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یکی دیگر از انواع فیلرهای اتولوگ است. خون از بازو گرفته شده و پس از پردازش به صورت تزریق می شود. اثرات درمان می تواند 12 تا 18 ماه طول بکشد.

خطرات مشابه سایر فیلرها بوده و شامل کبودی، قرمزی و تورم در محل تزریق هستند. از آنجا که فیلرهای از بدن خود فرد مشتق می شوند نیاز به تایید FDA ندارند.

Source: www.webmd.com

مقالات زیبایی

بایو فیلر چیستبهترین فیلر صورتتزریق فیلرتزریق فیلر به جای جوشتزریق فیلر بینیتزریق فیلر زیر چشمعوارض تزریق فیلرفیلرفیلرهای اسید هیالورونیکهر آنچه باید راجع به فیلرها بدانیدهزینه تزریق فیلر زیر چشم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *