پیرسینگ ناف و گوش

پیرسینگ ناف و گوش

پیرسینگ ناف و گوش یکی از اقداماتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن بوده و در حال حاضر از محبوبیت زیادی برخوردار است. در حقیقت برای پیرسینگ ناف و گوش باید توجه داشته باشید که پیش از اقدام برای این کار، اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

این کار به دلیل اینکه با سوراخ کردن بخشی از گوش و یا ناف همراه است، لازم است که حتما توسط فردی با تجربه وبا تخصص کافی صورت گیرد و از طرفی دقت کافی برای انجام پیرسینگ به کار گرفته شود. در این مقاله قصد داریم تا نکات و اطلاعات لازم برای انجام پیرسینگ ناف و گوش را در اختیار شما قرار داده و انواع روش های آن را به طور مختصر شرح دهیم.

پیرسینگ ناف و گوش

نکاتی که پیش از پیرسینگ ناف و گوش باید بدانید.

در جوامع مختلف انجام پیرسینگ ناف و گوش می تواند با واکنش های مختلفی همراه باشد و این امر بیشتر به ذهنیت جامعه باز می گردد. اما به طور کلی چندین قاعده وجود دارد که لازم است فرد پیش از پیرسینگ ناف و گوش از آنها پیروی کند:

تحقیق

سوراخ کردن گوش و ناف تغییری است که برای همیشه بر روی بدن شما باقی می ماند بنابراین بهتر است که پیش از هر چیزی به درستی در رابطه با این موضوع اطلاعات کسب کرده و در نهایت بهترین تصمیم ممکن را اخذ کنید.

در واقع لازم است که فرد در رابطه با مواردی همچون انواع روش های پیرسینگ ناف و گوش ، روش های مراقبت های بعد از آن و موارد دیگر تحقیق کرده و با آنها آشنا باشد.

میزان درد

بسیار مهم است که فرد از تحمل درد در بدن خود آگاهی داشته باشد. چنانچه فرد نمی تواند درد شدیدی را تحمل کند و یا بهبود پس از پیرسینگ او ممکن است که مدت طولانی به طول بیانجامد ، لازم است که پیرسینگ ناف و گوش را در مناطقی مانند لوب انجام دهد.

در واقع پیرسینگ ناف و گوش در ناحیه ی لوب میزان دردی را که ممکن است فرد متحمل آن شود ، کاهش می دهد.

آلرژی

چنانچه نسبت به فلزی خاص حساسیت دارید لازم است که پیش از پیرسینگ ناف و گوش در مورد آن با فرد متخصص صحبت کنید. در واقع حساسیت به برخی فلز ها ممکن است که پیرسینگ ناف و گوش را با مشکل مواجه کرده و در نتیجه سبب شود که این فرایند با موفقیت همراه نباشد.

به سراغ یک فرد حرفه ای بروید.

مکان های بسیاری وجود دارند که خدمات پیرسینگ ناف و گوش را ارائه می دهند اما نکته ای که فرد باید بدان توجه داشته باشد این است که فرایند پیرسینگ ناف و گوش باید در محلی معتبر و دارای مجوز های لازم صورت گیرد. از مراجعه به مکان های فاقد اعتبار خودداری کرده و به یاد داشته باشید که در صورتی که پرسینگ ناف و گوش در محیطی غیر معتبر صورت گیرد ، ممکن است عوارضی همچون عفونت را برای فرد به دنبال داشته باشد.

در ضمن لازم به ذکر است که درد شدید ناشی از پیرسینگ ناف و گوش تنها یک دقیقه به طول میانجامد و نیازی به نگرانی در رابطه با آن نیست.

انواع روش های پرسینگ ناف و گوش

تنوع زیادی برای پیرسینگ ناف و گوش وجود دارد و به همین دلیل است گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد نوع آن دشوار می شود.  هر نوع پرسینگی درد مخصوص به خود و فرایند بهبودی ویژه ی خود را دارد. در ضمن مراقبت های پس از پیرسینگ ها نیز می تواند متفاوت باشد. در ادامه به بررسی برخی از ترندترین روش های پیرسینگ گوش می پردازیم:

پرسینگ helix

این نوع پرسینگ در امتداد گوش فوقانی صورت گرفته و سوراخ هایی داخل غضروف گوش ایجاد می شود.  این نوع پرسینگ با درد همراه نیست و تنها چیزی که ممکن است فرد حس کند ، درد ناشی از سوزنی است که برای پرسینگ به کار برده می شود.

در حقیقت در این قسمت از گوش که به عنوان مارپیچ گوش نیز شناخته می شود ، هیچ عصبی وجود نداشته و این امر سبب می شود تا این ناحیه برای هر فردی که برای اولین بار قصد انتخاب بخشی از گوش برای پیرسینگ را دارد ، مناسب باشد.

پیرسینگ ناف و گوشپیرسینگ قسمت جلویی helix

این نوع پیرسینگ نیز ، سوراخی در داخل غضروف است که در امتداد گوش فوقانی اما پایین تر از مارپیچ اصلی قرار گرفته است.

Industrial

این نوع پرسینگ در واقع با ایجاد دو سوراخ در گوش صورت می پذیرد. یکی از این سوراخ ها در مارپیچ جلو قرار داشته و دیگری در قسمتی پشت گوش واقع می شود. معمولا این نوع سوراخ ها با یک قطعه جواهر تزئین می شود.

پرسینگ lobe

این نوع پرسینگ از شایع ترین و متداول ترین انواع پرسینگی است که وجود دارد و معمولا این نوع پرسینگ در سن های پایین صورت گرفته و افراد حتی درد ناشی از آن را به یاد نمی آورند. این نوع پرسینگ با درد بسیار کمی همراه بوده و زخم ناشی از آن به سرعت بهبود می یابد.

Tragus

این بخش از گوش مستقیما در مقابل کانال اصلی گوش قرار می گیرد. این نوع پیرسینگ ممکن است که در صورتی که با دقت کافی انجام نشود ، شنیدن فرد را دچار مشکل کند. اما چنانچه این نوع پیرسینگ با موفقیت انجام شود ، بسیار زیبا بوده و فرد می تواند با جواهرات ان را تزئین کند.

مراقبت های لازم پیش از پرسینگ ناف و گوش

  • خوب بخوابید.
  • خوب بخورید.
  • مصرف دارو و الکل را کاهش دهید.
  • سعی کنید که آرامش خود را حفظ کنید.
  • 2 ساعت پیش از قرار برای پیرسینگ یک وعده ی غذایی مغذی و یا میان وعده میل کنید.
  • آب کافی بنوشید.
  • زمانی که استرس دارید و بیمار هستید ، زمان مناسبی را برای پیرسینگ انتخاب نکرده اید.

مراقبت های پس از پرسینگ ناف و گوش

  1. دستان خود را بشویید.

دستان خود را قبل از تماس با گوش حتما با صابون و یا مواد شوینده ی ضد باکتریایی بشویید. با این کار از انتقال باکتری به گوش ها توسط انگشتان تان پیشگیری خواهید کرد.  دستان خود را با مواد شوینده ی ضد باکتریایی شسته و به مدت 10 الی 15 ثانیه اجازه دهید که بر روی پوست باقی بماند.

  1. روزانه دو بار گوش خود را تمیز کنید.

لازم است که روزانه دو بار گوش خود را با آب و صابون شستشو دهید. برای انجام این کار صابون را به آرامی بر روی قسمت جلویی و و پشت سوراخ ها بمالید.

3. دو بار در روز به مدت 2 الی 3 روز از الکل و یا پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید.

ضدعفونی کردن سوراخ های گوش ، احتمال عفونت را کاهش داده و روند بهبودی را تسریع می کند. تنها نکته ی حائز اهمیت آن است که این کار را پس از چند روز متوقف کنید چرا که استفاده ی بیش از حد از الکل می تواند گوش را خشک کرده و بهبودی را با مشکل مواجه کند.

  1. گوشواره ها را بچرخانید.

گوشواره ها را به آرامی بچرخانید. پس از اینکه ناحیه ی پیرسینگ شده را تمیز کردید لازم است که برای جلوگیری از بسته شدن سوراخ ها ، گوشواره ها را بچرخایند. تنها زمانی این کار را انجام دهید که گوش های شما هنوز خیس است.

چرخاندن گوشواره ها هنگامی که گوش هنوز خشک است ممکن است که باعث ترک خوردگی و یا خونریزی سوراخ مورد نظر شود. این امر سبب می شود تا پروسه ی بهبودی کندتر و دشوارتر شود.

Source: www.piercinghq.com, www.wikihow.com, www.ell.stackexchange.com

مقالات زیبایی

آموزش پرسینگ ناف با آنژیوکتپيرسينگ ناف با آنژیوکتپیرسینگپیرسینگ گوش نشانه چیستپیرسینگ لب نشانه چیستپیرسینگ نافپیرسینگ ناف نشانه چیستپیرسینگ ناف و گوشعوارض پیرسینگعوارض پیرسینگ یا سوراخ کردن پوستگوش و بینیهر آنچه درباره پیرسینگ لازم است بدانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *