11 کاربرد فوق العاده تزریق بوتاکس

11 کاربرد فوق العاده تزریق بوتاکس

درست است که تزریق بوتاکس غالبا به عنوان درمانی برای رفع چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس یکی از مهلک ترین سم های شناخته شده بشر است. اما همین سم مهلک کاربرد های بسیار زیادی در زندگی بشر امروزی پیدا کرده است. بنا به گزارش شرکت تولید کننده بوتاکس حق انحصاری 800 کاربرد مختلف از این ماده در اختیار شرکت قرار دارد. این در حالی است که از این میان تنها روش های درمان زیبایی و درمانی اندکی از تزریق بوتاکس در نزد عموم افراد شناخته شده اند.

از زمان به اثبات رسیدن بوتاکس تا کنون 30 سال گذشته است. در این زمان تزریق بوتاکس برای اهداف زیبایی متفاوتی به کار برده شده است. امروزه بخش اعظم محبوبیت بوتاکس به کاربرد های درمانی این ماده مربوط می شود. تزریق بوتاکس در درمان سردرد های میگرنی حاد بسیار محبوب شده است. تزریق بوتاکس در درمان دردهای کمر، تعریق بیش از حد و همینطور پریدن پلک به یاری افراد مختلف آمده است.

 

11 کاربرد فوق العاده تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس در اندازه ای کم کاملا بی خطر است. سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 2009 اقداماتی را برای کاهش اثرات جانبی این دارو گوشزد کرد. برخی از عوارض جانبی بوتاکس، پخش شدن بوتاکس در محل تزریق است که می تواند عضلات منطقه مورد نظر را ضعیف کند. اگر تزریق بوتاکس را به افراد نا کارآمد واگذار کنید ممکن است مشکلاتی در بینایی، اختلال تنفسی و مشکل در بلع برای فرد به وجود بیاید.

خوشبختانه در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک زیبایی انجام شود جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. به طور معمول تنها عارضه پس از تزریق بوتاکس سردردهای خفیفی است که به سرعت از بین می روند. البته این سردرد ها نیز در همه افراد اتفاق نمی افتد. از این گذشته با انجام اقداماتی که منجر به آرامش فرد می شود می توان از میزان این سردردها تا حد زیادی کاست. در ادامه به برخی از دیگر استفاده های ژل بوتاکس اشاره خواهیم کرد.

درمان سردرد های مزمن میگرنی

پزشکی اهل بورلی هیلز آمریکا در سال 1992 متوجه شد که بیمارانی که تحت تزریق بوتاکس قرار می گرفتند بسیار کمتر از گذشته به سردردهای میگرنی مبتلا می شدند. یک شرکت دارویی بعد ها اثرات تزریق بوتاکس را بر سردرد های میگرنی مورد مطالعه قرار داد. در سال 2010 بوتاکس به عنوان درمانی برای سردرد های میگرنی شناخته شد. در آن زمان برخی از پزشکان تاثیر بوتاکس در درمان سردرد های میگرنی را زیر سوال برده و بهبودی را حاصل تلقین به  بیمار دانستند.

به گفته ی یکی از پزشکان: حتی اگر بیماران پس از تزریق بوتاکس به دلیل تلقین استفاده از دارو نما ها بهبود پیدا کرده باشند نیز، چیزی از ارزش های این روش درمانی کاسته نمی شود.

یکی از پزشکانی که در زمینه درمان سردرد های میگرنی فعالیت دارد، در این خصوص گفت: برخی از داروهایی که برای درمان سردرد های میگرنی مورد استفاده قرار می دهیم، داروهای ضد افسردگی، ضد تشنج و پایین آورنده فشار خون هستند.امروزه افرادی که از تزریق بوتاکس بهره می برند در تمام بخش های صورت و گردن خود از 31 تزریق بوتاکس بهره می برند که اثرات این تزریق تا 3 ماه ماندگار خواهد بود.

تعریق بیش از حد غدد زیر بغل

زمانی که پزشکان از کم شدن تعریق بیمارانی که تحت تزریق بوتاکس قرار داشتند خبر دادند، دانشمندان شرکت های داروسازی به فکر فرو رفتند. آنها برای اثبات صحت این گفته ها آزمایشات بسیاری انجام داده و نمونه های متعددی را تحت مطالعه قرار دادند. سر انجام در سال 2004 تزریق بوتاکس به عنوان درمانی برای تعریق بیش از حد غدد زیر بغل شناخته شد. از آن پس، بسیاری از افرادی که از تعرق شدید دست ها و پاهای خود رنج می بردند نیز از تزریق بوتاکس بهره برده اند. تعریق بسیار بالا از جمله اتفاقات ناخوشایندی است که اعتماد به نفس فرد را تحت شعاع قرار داده و او را از حضور در فضاهای اجتماعی باز می دارد. خوشبختانه با روی کار آمدن بوتاکس دیگر این مشکل به اندازه گذشته آزاردهنده نیست.

تکرر ادرار

یکی از پزشکان دانشگاه شیکاگو به طور تصادفی متوجه اثرات شگفت انگیز این ماده در کنترل تکرر ادرار شد. وی در این خصوص گفت 70 درصد خانم هایی که تحت درمان بوتاکس قرار گرفته اند از کاهش میزان تکرر ادرار خود خبر داده بودند.

درمان انحراف چشم

یکی از نخستین کاربردهای تزریق بوتاکس برای درمان انحراف چشم ها کاربرد داشت. 4 درصد از آمریکایی ها از انحراف چشم رنج می برند. از این رو استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان انحراف چشم با استقبال بسیاری روبرو بوده است.

درمان افسردگی

برخی از پزشکان همچنان در  خصوص تاثیر تزریق بوتاکس در درمان افسردگی اختلاف نظر دارند. اما آزمایشات اولیه که در این خصوص به انجام رسیده نشان می دهد ،تزریق بوتاکس می تواند در درمان افسردگی فرد نیز موثر باشد. بنا بر نظریه های ارائه شده ،حالت صورت افراد می تواند روی حالات روحی فرد تاثیر بسزایی داشته باشد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 روی 74 نفر که از افسردگی شدید رنج می بردند به عمل آمد، مشخص شد: شدت علائم افسردگی پس از گذشت شش هفته از تزریق بوتاکس در 52 درصد افراد به شدت کاسته شد. در کنار این گروه برای درمان گروه دیگری از افراد نیز تنها از دارونما ها استفاده شده بود. تنها 15 درصد از افراد گروه دوم شاهد کاهش علایم افسردگی خود بودند.

درمان تپش قلب های نامنظم

شرکت های داروسازی امریکایی تاثیرات درمانی تزریق بوتاکس در پیشگیری از آریتمی های قلبی مورد بررسی قرار داده اند. یکی از پزشکان این شرکت داروسازی می گوید: پس از این که نزدیک به 30 سال از کشف داروی بوتاکس می گذرد، اکنون می خواهیم این دارو را در زمینه های دیگری نیز مورد ارزیابی قرار دهیم. هنوز اطلاعات دقیقی از نتایج رضایت بخش تزریق بوتاکس در جلوگیری از تپش قلب های نامنظم که غالبا پس از جراحی قلب باز گریبانگیر بیمار می شود، در دست نیست. اما ممکن است در آینده نه چندان دور نتایج این آزمایشات همگان را متحیر کند.

 

11 کاربرد فوق العاده تزریق بوتاکس

درمان سردی دستان

برخی از افراد همواره از سردی دست های خود احساس ناراحتی می کنند. این افراد می توانند از فواید تزریق بوتاکس بهره مند شوند. بر اساس مطالعات انجام شده تزریق بوتاکس موجب آرامش و افزایش گردش خون در دست ها شده و باعث گرم شدن دست فرد می شود.

درمان لب های شکری نوزادان

هر ساله 2650 نوزاد با لب های شکری به دنیا می آیند. برخی از این کودکان تخت عمل های جراحی قرار می گیرند. اما پزشکان اخیرا با استفاده از تزریق بوتاکس عضلات لب را بی حرکت نگه داشته و به آن اجازه می دهد تا این زخم التیام پیدا کند. با استفاده از تزریق بوتاکس ظاهر لب های نوزاد به مراتب بهتر از نتایج حاصل از جراحی است.

سخن آخر

تزریق بوتاکس در کنار امتیاز های ویژه ای که در رفع چین و چروک های صورت برای افراد به  ارمغان می آورد، قابلیت های فراوان دیگری نیز دارد. تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی، تعریق بیش از حد دست ها و پاها، درمان تکرر ادرار، درمان زخم نوزادان تازه به دنیا آمده، درمان افسردگی، سردی دست ها، انحراف چشم و بسیاری از مشکلات بشر به یاری انسان امروزی آمده است. با گذشت 30 سال از روی کار آمدن بوتاکس همواره کاربرد های دیگری نیز به مخاطبان ارائه می شود.

 Source: www.time.com

مقالات زیبایی

انواع بوتاکسبوتاکسبوتاکس پیشانی چه مزایا و معایبی داردتزریق بوتاکستزریق بوتاکس به پیشانیچه کسانی نباید بوتاکس کنند؟قیمت بوتاکس صورت چقدر استماندگاری بوتاکس پیشانیمراقبتهای بعد از تزریق بوتاکسنقاط تزریق بوتاکسهزینه تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *