آیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟

آیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟

هایفو روشی است که در آن از امواج اولتراسونیک متمرکز با شدت بالا، به منظور سفت کردن پوست و لیفت آن استفاده می کنند. اما چه چیزی منجر به استقبال از این روش شده است؟ در واقع این تکنیک زیبایی روشی غیر تهاجمی و بدون درد است که جایگزین خوبی برای سایر روش های تهاجمی است.

امواجی که در این تکنیک زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، منجر به تحریک کلاژن سازی پوست می شود و در نتیجه تولید کلاژن پوست سفت تر می شود. اما از کجا باید فهمید که هایفو بهترین گزینه پیش رو است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این پرسش را متوجه شوید.

تأثیرگذاری هایفو صورت

در تکنیک هایفو، لایه زیرین پوست توسط امواج اولتراسوند متمرکز مورد هدف قرار می گیرند. انرژی ناشی از این امواج، منجر به گرم شدن سریع بافت هدف می شود. هنگامی که دمای محیط سلول های هدف به حد معینی رسید، این ذرات آسیب سلولی را تجربه می کنند.

اگرچه این کار نوعی وارد کردن آسیب به پوست به نظر می رسد اما سلول هایی موجود در این ناحیه، تحریک به تولید کلاژن- پروتئینی که ساختار پوست را تشکیل می دهد- می شوند. در نتیجه با افزایش تولید کلاژن شاهد سفت تر شدن پوست و کاهش چین و چروک خواهیم بود.

البته این تکنیک درمانی برای همه افراد مناسب نیست و بیشتر به افرادی که سن بالای ۳۰ سال را دارند، توصیه می شود. همچنین امواج مورد استفاده در این تکنیک زیبایی، به بافت های مجاور آسیب نمی رساند.

آیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟

مقایسه سایر راهکارهای پیش رو با تکنیک هایفو

تنها روشی که از طریق آن امکان اثبات تکنیک هایفو به به عنوان یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی وجود دارد، مقایسه آن با سایر گزینه های پیش رو در این زمینه است.

لیفت صورت با جراحی

این روش تهاجمی ترین تکنیک، به منظور لیفت صورت است. جراحی لیفت صورت معمولاً توسط جراحان پلاستیک آموزش دیده و با تجربه انجام می شود. اگرچه اثربخشی این تکنیک زیبایی در مقایسه با سایر تکنیک های موجود، اثبات شده است اما، خطرات و عوارض جانبی دو عامل مهم بازدارنده افراد است.

بسیاری از مردم تمایلی به قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی ندارند و به همین دلیل است که این گزینه، انتخاب اصلی علاقه مندان به لیفت صورت نخواهد بود.

لیفت صورت با استفاده از نخ

این تکنیک زیبایی تا حدودی تهاجمی است و با قرار دادن یک سری نخ، در بخش هایی از صورت انجام می شود. در این روش، لیفت صورت به حالت فیزیکی انجام می شود و در نتیجه کلاژن سازی نیز تحریک خواهد شد. از جمله عوارض این تکنیک زیبایی، تورم و کبودی است و در مواردی نیز شاهد خون لختگی در محل مورد نظر خواهیم بود.

با وجود اثربخشی خوب این تکنیک زیبایی، هنوز هم بسیاری از افراد آن را تهاجمی می دانند و تمایلی به تحمل عوارض جانبی ناشی از آن ندارند.

مقایسه این دو روش با تکنیک هایفو به ما نشان می دهد که هایفو روشی غیر تهاجمی و با عوارض جانبی کمتر است. به همین دلیل است که امروزه این تکنیک زیبایی، مناسب ترین گزینه برای لیفت صورت شناخته می شود.

مزایای تکنیک هایفو

بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط انجمن جراحی زیبایی آمریکا (ASAPS)، هایفو و سایر تکنیک های غیرجراحی در چند سال اخیر با محبوبیت چشمگیری مواجه شده اند. طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، میزان انتخاب این تکنیک به عنوان گزینه ای برای لیفت صورت، رشد 64.8% را تجربه کرده است.

استقبال از این تکنیک به دلیل مزایای بی نظیر آن رخ داده است. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • کاهش چین و چروک
  • سفت کردن پوست به ویژه غبغب
  • برجسته کردن گونه ها
  • بالا بردن ابروها و پلک ها
  • یکدست شدن پوست

علاوه بر این، بر اساس مطالعاتی که در سال ۲۰۱۷ روی ۳۲ داوطلب صورت گرفته است، نشان می دهد که هایفو حالت ارتجاعی گونه ها، زیر شکم، و ران ها را بهبود می بخشد و نتایج حاصل از آن طی ۱۲ هفته حاصل خواهد شد.

آیا استفاده از تکنیک هایفو درد دارد؟

این امکان وجود دارد که در مراحلی از این تکنیک زیبایی، ناراحتی جزئی را تجربه کنید. برخی از افراد درد ناشی از این تکنیک را به برق گرفتگی جزئی تشبیه می کنند. در صورتی که در مورد تحمل درد طی این تکنیک زیبایی نگران هستید، با مشورت با پزشک، پیش از شروع درمان از یکی از داروهای زیر استفاده کنید:

  • استامینوفن
  • یک داروی ضد التهاب و غیراستروئیدی (NSAID)
  • ایبوپروفن

البته بعد از پایان یافتن جلسه، این امکان وجود دارد که قرمزی خفیف یا تورم کمی را در ناحیه تحت درمان تجربه کنید. جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد. چرا که این عوارض موقتی هستند و به تدریج کاهش پیدا خواهند کرد.

اعمال تکنیک هایفو چگونه انجام می شود؟

پیش از انجام این تکنیک، نیازی به آمادگی خاصی نیست و تنها کافی است که ناحیه مورد نظر، عاری از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی باشد. آنچه در طی جلسه درمانی هایفو رخ خواهد داد، شامل مراحل زیر است:

۱. ابتدا ناحیه مورد نظر توسط پزشک یا تکنسین، ضدعفونی می شود.

2. ژل مخصوص امواج اولتراسوند، توسط پزشک یا تکنسین، روی پوست اعمال می شود.

3. دستگاه هایفو روی پوست مراجعه کننده قرار خواهد گرفت.

4. پزشک، تنظیمات دستگاه را از طریق نمایشگر آن انجام می دهد.

آیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟

عوارض جانبی ناشی از تکنیک هایو

هایفو به عنوان یکی از ایمن ترین تکنیک های زیبایی شناخته می شود. چنانچه این تکنیک توسط فردی با آموزش دیده و ماهر صورت گیرد، عوارض جانبی ناشی از آن به حداقل خواهد رسید. بهترین نکته در مورد این تکنیک درمانی، این است که مراجعه کنندگان قادر خواهند بود که بلافاصله از پیش از پایان یافتن درمان، فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.

این در حالی است که در سایر روش های تهاجمی مانند جراحی، فرد به هفته ها استراحت نیاز خواهد داشت. قرمزی و تورم از رایج ترین عوارض این تکنیک درمانی هستند. احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه تحت درمان، احتمالاً به مدت چند هفته ادامه خواهد داشت.

احتمال تجربه احساس بی حسی یا مشاهده کبودی در ناحیه مورد نظر، بسیار کم است و حتی چنانچه شاهد این عوارض باشید، باید بگوییم که این عوارض، گذرا هستند و پس از گذشت چند روز اثری از آنها باقی نخواهد ماند.

با این تفاسیر؛ آیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟

انتخاب این تکنیک زیبایی به عنوان گزینه اصلی برای لیفت صورت، نیاز به ۶ تا ۸ هفته زمان برای ایجاد نتایج چشمگیر خواهد داشت. با این حال چنانچه قصد دارید که نتایج حاصل از لیفت صورت را در مدت زمان کوتاه تری کسب کنید، لازم است که به تیغ جراحی یا بیهوشی عمومی تن دهید!

اگرچه برای مشاهده نتایج حاصل از هایفو به مدت زمان بیشتری نیاز است اما ایجاد ظاهری طبیعی، مطمئناً ارزش صبر کردن را خواهد داشت. امواج اولتراسوند با نفوذ به عمق پوست، به طور گسترده ای منجر به تحریک کلاژن سازی می شوند و نتایج حاصل از آن به مدت ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری خواهد داشت.

در نهایت انتخاب از میان گزینه های مطرح شده، به خواسته های شما بستگی دارد. البته مشورت با پزشک نیز در اتخاذ تصمیم معقولانه بسیار مؤثر خواهد بود.

Source: www.healthline.com, www.onefaceclinic.com

مقالات زیبایی

آیا هایفو بهتر است یا ارافآیا هایفو بهترین انتخاب حال حاضر است؟بهترین دکتر برای هایفوتصاویر هایفوتراپی صورتعوارض هایفوتراپیعوارض هایفوتراپی صورتفیلم هایفوتراپیقیمت هایفوتراپینظرات کسانی که هایفوتراپی انجام داده اندهایفوتراپی صورتهزینه ی هایفوتراپی چقدر است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *