فیلر چانه

فیلر چانه

چانه  یکی از مهم ترین قسمت هایی است که شکل صورت را تعیین می کند. در عین حال شکل و فرم چانه مستقیماً بر زیبایی صورت و هماهنگی صورت تأثیر می گذارد. عوامل ژنتیکی و پیری باعث می شوند که  چانه و نوک چانه از حالت ایده آل خارج شود. این وضعیت هماهنگی و زیبایی صورت را مختل می کند. فیلر چانه باعث می شود فرم مورد نظر خود را بدست آورید ، نقایص ساختاری را پوشانده و چانه را مطابق شکل صورت بدون جراحی شکل می دهد. با این روش بسیاری از مراحل اصلاح جراحی و شکل دهی به چانه در مدت زمان بسیار کمی و بدون هیچ گونه مداخله جراحی ، بریدگی یا بخیه قابل انجام است.

فیلر چانه

فیلر چانه چیست؟

یکی از کاربردهای رایج در زیبایی چانه ، فیلر چانه است. در حالی که با استفاده از این کاربرد می توان بسیاری از مشکلات مانند عدم تقارن ، فرورفتگی و نابرابری در چانه را اصلاح کرد ، شکل دهی چانه مطابق با شکل صورت نیز قابل انجام است. به خصوص تأثیر نوک چانه روی صورت بسیار زیاد است.

این واقعیت که مشخص نبودن نوک چانه یا عقب بودن آن ظاهر ناخوشایندی در  چهره ایجاد کند ، باعث می شود از سایر قسمت های صورت مانند بینی ، گونه و پیشانی بزرگ تر به نظر برسد. برای رفع این مشکل می توان از فیلر چانه استفاده کرد.

اگرچه فیلر چانه روشی است که می توان در بسیاری از مشکلات مربوط به چانه بکار برد ، اما در بعضی موارد ممکن است فیلر کافی نباشد. در چنین مواردی ، عموماً باید از عمل جراحی استفاده شود. با مراجعه به پزشک زیبایی و معاینه می توان تعیین کرد که کدام گزینه درمانی برای افرادی که دچار ناهنجاری در چانه هستند ، مناسب است. اگر توسط پزشک زیبایی مناسب تشخیص داده شود ، می توان برای فیلر چانه یا کاربردهای زیبایی مختلف برنامه ریزی کرد.

مشکلات رایج در چانه چیست؟

ناهنجاری در چانه مشکلاتی است که در کشورما و جهان بسیار مشاهده می شود. شایع ترین اختلالات چانه شامل کمبود حجم ، بزرگ بودن چانه ، عقب بودن چانه ، مشخص نبودن خط چانه ، افتادن در زیر چانه و عدم تقارن است.

اختلالات مربوط به چانه باعث می شود صورت از سایر قسمت ها متفاوت باشد. به همین دلیل ،  تعداد قابل توجهی از بیماران که با تمایل به انجام عمل های زیبایی برای قسمت های مختلف صورت مراجعه می کنند ، می فهمند که اختلالات مربوط به چانه است.  داشتن ظاهری واضح از شکل و خط چانه ، ظاهر جذاب تری برای خانم ها و آقایان فراهم می آورد. همچنین در داشتن چهره ای  شاداب تر و جوان تر موثر است.

برای این کار ، استخوان چانه باید بطور متقارن در جهت مناسب گسترش یابد. علاوه بر این ، اگرچه استخوان فک یکنواخت است ، به دلیل وجود مشکلات موجود در بافت پوست و لایه چربی روی آن ، ممکن است نقصی در ظاهر چانه ایجاد شود. افتادگی و فرورفتگی عمیق نمونه است. در هر دو حالت اصلاح ظاهر با فیلر چانه امکان پذیر است. از فیلر های دارای اسید هیالورونیک معمولاً استفاده می شود.

فیلر چانه

فیلر چانه چه زمانی انجام می شود؟

فیلر چانه برنامه ای است که در بسیاری از اختلالات مربوط به چانه یکی از گزینه های درمانی است. برخی از مشکلاتی که فیلر را ترجیح می دهند به شرح زیر است:

 • خیلی تیز یا خیلی مسطح بودن نوک چانه
 • نامشخص بودن چانه
 • فرورفتگی عمیق در نوک چانه
 • افتادگی در خط چانه
 • بزرگ بودن نوک چانه
 • عقب بودن نوک چانه

موارد ذکر شده ناهنجاری هایی است که در آنها فیلر چانه بیشتر استفاده می شود و ممکن است موقعیت های بسیاری وجود داشته باشد که در آن فیلر ترجیح داده می شود. در اختلالات زیبایی مربوط به صورت ، با معاینه که توسط پزشک زیبایی انجام شود ، شرایطی که باعث اختلال در نسبت صورت می شود ، مشخص می شود و برای یک برنامه درمانی تصمیم گیری می شود.

فیلر چانه چگونه انجام می شود؟

فیلر چانه در اصل فرایند رساندن چانه به شکل دلخواه با تزریق مواد پر کننده مخصوص به چانه است.  فیلر چانه را می توان برای تمام افراد مبتلا به اختلال چانه انجام داد. اما از افراد زیر 18 سال رضایت کتبی والدین خواسته می شود. قبل از تصمیم گیری برای این روش ، ظاهر صورت باید از هر زاویه ارزیابی و عکسبرداری شود. نقص ساختاری را باید با بررسی عکس های به دست آمده و مقایسه آنها با یکدیگر مشخص کرد ، در صورت تصمیم گیری برای فیلر باید مناطقی که تزریق انجام می شود مشخص شود. این فیلرها معمولاً حاوی اسید هیالورونیک هستند. کلیه مواد فیلر مورد استفاده باید محصولاتی باشد که توسط وزارت بهداشت تأیید می شود. اگرچه بطور کلی در فیلر چانه نیاز به بیهوشی نیست ، اما در بعضی موارد از کرم هایی که بیحسی موضعی را فراهم می کنند بخصوص به درخواست بیمار استفاده می شود. پس از انجام عمل بی حسی ، مواد به کمک سوزن های کوچک زیر پوست تزریق می شوند.

فیلر چانه

تاثیر فیلرچانه چه مدت است؟

فرایند فیلرچانه به طور کلی در یک جلسه واحد انجام می شود. اما در صورت نیاز به اصلاح در طول معاینه که توسط پزشک زیبایی انجام می شود ، ممکن است یک روش تزریق اضافی لازم باشد. روند تزریق فیلر معمولاً یک فرایند کوتاه مدت است و طی 15 دقیقه به اتمام می رسد. اگرچه ممکن است بعد از عمل بثورات جزئی ایجاد شود ، اما طی چند ساعت از بین می روند. اگرچه ماندگاری فیلر تزریق شده بسته به ماده متفاوت است ، اما فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک به طور کلی ماندگاری 2-1 سال دارند. با استفاده صحیح از فیلر چانه که توسط پزشک زیبایی انجام می شود ، می توان اختلالات ساختاری در چانه را به طور کامل اصلاح کرد. یکی از موضوعات که برای افرادی که به فکر تزریق فیلر چانه هستند مهم است هزینه آن است. هزینه بسته به نوع و شدت اختلال در چانه، وضعیت بیمار ، ماندگاری فیلر و پزشک زیبایی انجام این عمل متفاوت است. از آنجا که قیمت واحدی وجود ندارد ، می توانید اطلاعات مربوط به قیمت  را پس از معاینه بدست آورید.

مزایای فیلر چانه چیست؟

فیلر چانه یک روش ساده و بدون درد است که امکان اصلاح بسیاری از ناهنجاری های موجود در چانه را در یک جلسه واحد می دهد. یک روش غیر جراحی است و بزرگ ترین مزیتی است که این روش را از سایر کاربردها متمایز می کند. جدا از این ، از جمله مزایای آن موارد زیر است:

 • نیازی به بیهوشی، مداخله جراحی و زمان ریکاوری ندارد
 • از آنجایی که این یک فرآیند کوتاه است ، نیاز به زمان طولانی ندارد.
 • با مشخص کردن خط چانه ظاهر جوانی در صورت ایجاد می کند
 • امکان ایجاد ظاهر چانه سازگار با شکل صورت را فراهم می کند
 • جلوه ای جذاب تر به چهره می بخشد.
 • نیازی به بستری ندارد.
 • احتمال بروز عوارض بعد از عمل بسیار کم است.

فیلر چانهSource: www.medicalpark.com

مقالات زیبایی

تزریق ژل در چانهچند سی سی ژل برای چانهروش تزریق ژل چانهفرم دهی چانهفرم دهی چانه با تزریق فیلرفیلر بینیفیلر چانهفیلر چیستفیلر لبهزینه تزریق فیلرهزینه تزریق فیلر چانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *